KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087137
*
nr 1408 7137
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Teaterdags". Olja på duk, 69x69, yttermått inklusive ram: 79x79 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 18:15:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 21:51:42
1
300 kr
16/7 23:51:35
2
150 kr
16/7 23:51:35
1
200 kr (Budbetjänt)
18/7 16:59:59
3
300 kr
18/7 16:59:59
1
300 kr (Budbetjänt)
18/7 19:13:13
3
350 kr
19/7 18:10:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt ehrefelt olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Kurt Ehrefelt
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Läs om budbetjänten
nr 1408 7137
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Teaterdags". Olja på duk, 69x69, yttermått inklusive ram: 79x79 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 21:51:42 | 1 | 300 kr |
16/7 23:51:35 | 2 | 150 kr |
16/7 23:51:35 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/7 16:59:59 | 3 | 300 kr |
18/7 16:59:59 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/7 19:13:13 | 3 | 350 kr |
19/7 18:10:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt ehrefelt olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30